Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. díl: Krysař

5. 7. 2007

,,Leone, May je vaše životní láska, ale nejste si souzeni, zkuste si to aspoň představit!“ Mia se rozčilovala nad neosobitými výkony Leona. Bylo na něm vidět, že Soru by měl za partnerku mnohem raději.

 

,,To nemá smysl! Dejte si pauzu Leone. Juri, běžte na hrazdu prosím!“ O tom, že se Mia vžila do role režisérky, nebylo pochyb. Francouz s kamenným výrazem seskočil z hrady na trampolínu a z té na zem. Juri ho šel vystřídat a dal si záležet na tom, aby šel naproti jemu. Když kolem něj procházel, trochu zpomalil.

 

,,Můžeš mi vzít všechno, ale Soru si vzít nenechám. To si zapamatuj.“ Řekl Juri Leonovi tak, aby to slyšeli jen oni dva. Francouz byl mírně překvapený, ale nedal to na sobě znát a odešel do své šatny.

 

Na chodbě spatřil Soru s hlavou v různých složkách. Chvíli jen stál a sledoval ji, jak si zamyšleně zkousla ret a očima přejížděla po jednom řádku za druhém. Jakmile se Kalos dozvěděl, že je Sora těhotná, její roli okamžitě dostala May a Soře dal za úkol pomáhat s režírováním představení. Nyní šla mladá dívka s vínovými vlasy plně ponořená do plánů představení a Leona si vůbec nevšimla. Náhle však spatřila před sebou jeho siluetu a tři metry od něj se zastavila. Ač se mu bála podívat do očí, něco ji k tomu donutilo. Osudová chyba. Papíry jí vypadli z ruky. Uhranul ji. Stejně, jako tenkrát, když se vrátil. Chvíli stále jako omámená jejich vzájemným pohledem do očí, poté se jí podařilo kouzlo prolomit a sehnula se, aby sebrala ze země papíry. Těžce oddechovala. Ne, nesmí. Má Juriho, je s ním šťastná. Jenže Leon je otcem jejího dítěte a dítě ji táhne k němu. Sehnul se, aby ji pomohl sesbírat papíry a přitom se letmo dotkl její ruky. Ten dotek ji zamrazil i zahřál a po celém těle jí projela zvláštní vlna. Vzala si svou složku, vstala a beze slova vešla do tělocvičny. Usmál se. Byl to velmi zvláštní úsměv…bylo v něm něco ďábelského…zamilovaného….vítězného.

 

 

Ještě ten večer si Kalos zavolal Leona na kobereček.

 

,,Volal jsi mě?“ vešel do jeho kanceláře.

 

,,Ano. Co je to s tebou? Tolik ti vadí, že s tebou vystupuje May? Jestli ano, víš kde jsou dveře. Juri dostane roli Krysaře a jeho dosavadní roli si vezme na starost Anna.“

 

,,Dobře.“ Souhlasil Francouz. Kalose to ani nepřekvapilo.

 

,,Tak tedy hodně štěstí v tvém dalším životě. Někdy se zase zastav.“ Šéf vstal a potřásl si s ním rukou. Ani jeden netušil, že pootevřenými dveřmi je slyšela Sora, která okamžitě se slzami v očích vyběhla z Kaleida.

 

Leon poté zamířil se naposledy podívat na jeviště. Nejspíš naposledy kontroval, jestli jsou všechny hrazdy v pořádku, dotýkal se míst a vzpomínal, co všechno tu zažil.

 

,,Řekl jsem ti, abys ji nechal na pokoji!“ ozval se z povzdálí hlas Juriho.

 

,,Však nechávám, odjíždím odtud…“ prohlásil k němu zády poraženým hlasem, ale v jeho tváři hrál potěšený vítězoslavný úsměv.

 

,,Že by Leon Oswald odešel a nechal se porazit? Tomu se mi nechce věřit…“ Leon slyšel za sebou, jak se Juri k němu přibližuje.

 

,,Přenechal jsem ti hlavní roli i Soru, co ještě chceš?“ z jeho hlasu znělo téměř pobavení.

 

,,Nejsem tupec, Leone…moc dobře vím, co tím odchodem zamýšlíš…“

 

,,No to je mi novinka.“ Uchechtl se Francouz. Juri ho silně chytl za paži a donutil ho, aby se na něj podíval. Leon spatřil v jeho očích zoufalství.

 

,,Nech ji …prosím….miluji ji..“ nežádal ho jako rival, ale jako dlouholetý přítel. Leon se mu vyškubl.

 

,,Tak to nepůjde….protože já ji taky miluji.“ A odešel. Jediné co za sebou ještě slyšel, bylo, jak Juri klesl na kolena. Když se naposledy otočil ode dveří, aby se rozloučil s jevištěm, spatřil ho, jak klečí na zemi, obličej v rukou a po dlaních mu tečou proudy slz. Odešel.

 

 

Leon stál v letištní hale v ruce kufr a na tabuli vyhlížel, kdy mu letí letadlo. Když si zjistil veškeré informace, otočil se ke vchodu. Měl ještě dvě hodiny času a musel tedy počkat v hale. Daleko naproti sobě spatřil dívku s vínovými vlasy, co držela v ruce kufr a upřeně ho sledovala.- Tak přeci jen, jsem odehrál svou roli Krysaře.- Pomyslel si, když s mírným úsměvem za ní zamířil.

 

,,Ukaž, pomůžu ti s tím, nesmíš tahat nic těžkého.“ Vzal jí kufr a zamířili směr nová budoucnost.

 

,,Neee!“ vykřikla a trhla sebou. Zmateně se podívala kolem. Ležela u sebe doma v posteli. Těžce oddechovala.

 

,,Soro, je ti něco?“ zeptal se starostlivě Kejklíř.

 

,,Jen špatný sen,“ odpověděla mu smírným úsměvem.

 

,,Víš co na špatné sny pomáhá?“ otázal se jí velice vážně duch.

 

,,Co?“ upřela na něj svůj zvědavý zrak.

 

,,Pořádná a dlouhá sprcha..“ odpověděl jí Kejklíř, ale záhy byl polštářem přimáčknut ke stěně.

 

,,Můžeš přestat být aspoň na chvíli chlípný?!“ rozčilovala se nad ním.

 

,,No počkej, ale to je pravda!“

 

Sora rozčileně vstala a protáhla se. Celé to byl jenom sen. Juri je pouze manažer Kaleida, občas vypomáhá v nějakém představení, jí ještě 18 nebylo, neměla žádného přítele a s Leonem se právě vrátili z turné. Spokojeně se usmála. Byl krásný slunečný den. Poté, co pobyla chvilku v koupelně a převlékla se, zamířila do Kaleida.

 

Když vstoupila do jídelny, od stolu už na ni mávaly kamarádky. Nandala si tác a sedla si za nimi.

 

,,Soro, dobře, že jsi přišla. Potřebuji nějaký nápad na nové představení. Nenapadá tě něco?“ zeptala se jí polozoufalá Mia. Sora si vzpomněla na svůj prazvláštní sen. Na Krysaře i na to, jak vše dopadlo.

 

,,Ne, nic mě nenapadá.“ Zavrtěla hlavou a usmála se.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

paráda

(janik, 28. 3. 2008 6:54)

parááádaaaa rychle další pls

úžasné

(Ell, 15. 7. 2007 13:40)

Páni, jsem z toho konce úplně paf. Je to překvapující zvrat :) Ale krásně napsané, procítěně - těším se na další případné povídky :)

ummmm

(Chidori.Kaname, 10. 7. 2007 15:43)

tak to bylo nervy drásající...vůbec jsem nedokázala odhadnout jak to dopadne...napadlo mě snad všechno, ale tohle teda fákt nee...>_<

sugoi č.3

(anina3, 10. 7. 2007 14:53)

Tak to bylo opravdu úžasné. A s tím koncem jsi mě hrozně potěšila, nevím, na čí stranu bych se přidala. Uuuuužasnééé!!!

sugoii^^

(anime929, 7. 7. 2007 12:43)

tak to bych vážně neřekla...mno já už jsem si brousila zuby nato jak spolu odletí...a ty takto^^ jsem naměko:))

Sugoi!

(Myra.Black, 6. 7. 2007 12:13)

Awww, to bylo naprosto sugoi! Moc moc moc se ti to povedlo! Přečetla jsem to jedním dechem... A na konci jsem čekala, jak to dopadne, a najednou bum! Sora se probudí ze sna :D Jenom jsem se s kapkou svlnila na zem, protože jsem čekala nějaký smutný konec :D :D

no...

(Adrianet, 6. 7. 2007 10:47)

Mě se to teda zdá běžně =o) jako o místech, kde jsem nebyla...ale ona vlastně byla všude, žjo ;-))

no...

(Kikinka, 5. 7. 2007 22:54)

sem čekala, že bude sen jenom to s těma kuframa :D no .... protože jak se jí mohlo zdát to, kde nebyla- no neřešit, že? Ale jinak je to pěkný

Nevim co rict

(Janule, 5. 7. 2007 17:18)

Tak tohle me vazne dostalo ten konec vsechno je to moc pekny ale neodpustim si , ze jsem myslela ze to zkonci jinak ale ty si tu povidku napsala a je velmi dobra *potlesk*

Ty woe

(Lessien Séregon, 5. 7. 2007 16:27)

no tak to je hustý...