Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. díl: Nešťastné nehody

30. 7. 2007

Skoro celé Kaleido Stage stálo na letišti a nervozita by se dala krájet. Zanedlouho mělo přiletět malé letadlo, které přiveze „cizáky“ a odveze všem dobře známé akrobaty z Kaleido Stage.

 „Neboj Soro, zavoláme až dorazíme a budem furt v kontaktu. Uvidíš že to bude skvělý,“ utěšovala vzlykající Soru Mia, která měla ale taky na krajíčku.
 
„Támhle letí,“ oznámil Kalos a ukázal na letado, které se chystalo na přistání.
 
„Už je to tady,“ zkonstatovala Anna a jen zírala na přibližující se letadlo.
 
Když zastavilo a obsluha přistavila schody, všichni z Kaleido byli nalepení u zábradlí a sledovali skupinu lidí, která z letadla vystupovala.
 
Ken nezapomněl vzít profily nových akrobatů, takže hned všichni věděli o koho jde. První vystoupil James, za ním Stella, pak Alan společně s Apple a za nimi Anna s Jackem. Všichni vypadali, že jsou v dobrém rozmaru, což se o Anne, Mii, Rosettě, Victorovi, Jane a Lise říct nedalo. Byli popelavě bledí a mlčeli jako zařezaní.
 
Když se nová skupinka dostavila až do letištní haly, Kaleiďáci je pozdravili a začali se loučit se svými.
 
„Anno! Mio, nezapomeňte hned zavolat, užijte si to tam a udělejte co nejvíc fotek,“ vzlykala Sora a objímala obě dívky.
 
U ostatních to bylo podobné, ale vzápětí scénu ukončil Kalos s tím, že letadlo za pár minut odlétá a že se musí rychle nalodit. A tak se rychle sebrali i s kufry a běželi do letadla.
 
V hale nastala trapná chvíle ticha, kterou prolomil až Kalos.
 
„Myslím, že by bylo lepší se přesunout do Kaleido, kde se nejdřív ubytujete a pak se uvidí co dál,“ rozhodl a všichni se vydali k východu, kde už čekala auta.
 
V Kaleido se nových ujala Sarah.
 
„Ach! Tak vám rozdám klíčky od pokojů, každý bude mít svoji ložnici, jsou tam i sprchy. Kdybyste něco potřebovali, určitě se ozvěte, jsem na pokoji číslo jedna, ale teď už se jděte ubytovat, a za půl hodinky se sejdem zase tady, Kalos a ostatní k vám budou mít pár organizačních věcí,“ usmívala se na celé kolo Sarah a rozdávala klíčky.
 
Sora s Leonem, Kenem a Kalosem stáli opodál a dostávali od Kalose úkoly.
 
„Leone, ty se postaráš o to, aby byli všichni noví za půl hodiny v organizační místnosti. Soro, Kene, oběhněte všechny naše a poproste je, aby se za hodinu a půl dostavili do hlavní tělocvičny. Sice nám tu chybí Mia, která by opravila scénář, ale to zvládneš ty Leone.“
 
Všichni jen přikývli a dali se do práce.
 
Leon měl ještě pár chvil volných, tak se vydal zakousnout něco malého. Už byl téměř pryč z budovy s ložnicemi, když uslyšel jakési volání.
 
„Pane Oswalde, počkejte prosím, mohli bychom jít s vámi?“
 
Zrzka na něj volala a spěšně sbíhala společně ještě s kýmsi. Když doběhli, oba se představili.
 
„Jsem Stella Sullivan. A tohle je James Swift. Moc nás těší,“ udýchaně podávala Leonovi ruku.
 
„Leon,“ kývl a nabízenou ruku přijal.
 
„Jdu do jídelny, tak klidně pojďte za mnou,“ oznámil jim a vykročil.
 
James a Stella šli za ním a potichu si mezi sebou vyprávěli. Leon tušil, že je to o něm, ale nedal nic najevo. Chladný výraz v jeho tváři nenechal uniknout ani jediné jeho emoci.
 
„Proč jste se rozhodl vystupovat zrovna tady? Vsadím se, že byste našel spoustu jiných lepších míst, než je Kaleido Stage, kde by vás ocenili lépe,“ uslyšel za sebou a zastavil se. Chvíli bylo ticho.
 
„Proč vy vystupujete v NOS, když je po světě určitě spousta cirkusů, kde by vás naučili mnohem víc?“ odpověděl otázkou a pokračoval v chůzi.
 
James se Stellou pokračovali za ním, ale žádné další otázky už raději nepokládali.
 
V jídelně si dali něco menšího na snídani a pak už byl čas jít do organizačky. Leon ještě zašel pro ostatní a společně se tam zanedlouho dopravili.
 
Organizačka byla už plná. Byla tam Sora s May, pár dalších významnějších rolí, Ken pobíhal okolo a snažil se přes vysílačku sehnat ostatní. Nechyběl samozřejmě Kalos.
 
Nově příchozí se usadili a po chvíli Kalos promluvil.
 
„Věřím, že jste po cestě unavení, ale my máme rozdělané představení Šípková Růženka a trochu jste nám nabourali nacvičování, takže teď musíme některé role předělat. Kene? Dáš prosím Leonovi seznam rolí a uvidíme, co se s tím dá dělat.“
 
Ken podal seznam Leonovi a usadil se vedle něj.
 
„Sora hraje Růženku, já Prince, to zůstává. May zůstává jako zlá víla. Anna hrála královského kuchaře a tak potřebujem někoho, kdo na trampolínách zaskočí ji. U ní byli ještě Jane a Lisa, tak za ty je taky potřeba náhrada. Pak tu je role Rosetty, která dělala růži, která Růženku píchne. Sora se s Rosettou vydaly dost vysoko, takže je třeba někoho, kdo se dost dobře vyzná v hrazdách. Další důležitou rolí je Čas, který půlí představení. Ten může vystupovat prakticky kdekoliv. A to bude asi tak všechno co potřebujeme, protože Victor neměl kvůli jeho časté absenci roli, takže buď nějakou vymyslíme nebo to trošku přešoupáme, aby to sedělo na počet,“ nastínil Leon situaci.
 
Kalos přikývl.
 
„Ty tři kuchtíky bychom mohli zvládnout já, James a Alan,“ ozvala se Stella.
 
„Já jsem chtěl hrát Čas, Stello. Mi úplně kazíš plány,“ vztekal se naoko Alan.
 
„Čas zvládnu já, tobě jsou trampolíny víc jak mně,“ nechal se slyšet Jack.
 
„Fajn, Růži si beru já, na hrazdách jsem doma. Ale nevím, co bude dělat Vývrtka,“ ozvala se Anna a všichni se na ni podívali.
 
„Na konci je velký bál na počest Prince a Růženky, tak tam může hrát dvorního šaška, pokud by jí to teda nevadilo, může si vytvořit jakékoliv číslo a bude v čele,“ ozval se Kalos.
 
„Klidně, to mi vyhovuje, zdržím se na zemi, maximálně na trampolínách. Vy si klidně poletujte v nebeskejch výšinách, ale mně nechte kousek místa dole,“ vyjádřila se Apple a spokojeně se uvelebila v křesílku.
 
„Fajn, to bychom měli to nejlehčí za sebou, horší bude to secvičit, páč je tam pár náročných kousků a my nejsme vůbec sehraní,“ neviděl vše růžově Leon.
 
„My tři kuchtíci můžeme udělat jakékoliv vystoupení? Pochopila jsem, že tam byli jen ti tři,“ zeptala se Stella a Leon odpověděl pouhým kývnutím.
 
„Fajn, tak my jdeme, teda pokud nám někdo ukáže směr,“ uvědomila si.
 
„Půjdeme všichni, za pár minut budou všichni v hlavní tělocvičně a tam můžeme přemýšlet dál,“ zavelel Kalos a všichni se vydali za ním.
 
Nově příchozí se rozhlíželi, kde co je, Kalos s Leonem probírali různé podrobnosti a Sora s Kenem a May se táhli vzadu za všemi.
 
„Nejsou pryč ani den a já už jsem úplně mimo,“ vzdychla Sora.
 
„To bude v pohodě, uvidíš. Ti noví nevypadaj zas tak hrozně, bál jsem se, že to bude banda náfuků, ale zatím tak nevypadaj,“ konejšil ji Ken.
 
„Jo, uvidíme ale co předvedou na place,“ přemítala May.
 
Když došli do tělocvičny, už tam byli všichni a pilně se rozcvičovali.
 
„Hej! Teď se chvilku soustřeďte na mě. Máme tu pár nových účinkujících, tak sjedem celou Růženku, aby viděli, jak co vypadá. Nějací tři dobrovolníci budou chvíli poskakovat na trampolínách místo kuchtíků, je jedno co tam budou předvádět. May zaskočí za Růži, no a Kene, máš příležitost si chvíli zaskákat za Čas. Ale vážně jen chvíli, ať se ti nic nestane. Tak jedem,“ zavelel Kalos a sám si sedl na židli. Všichni se aspoň trošku protáhli a šlo se na věc.
 
Celé vystoupení pomalu nabíralo na otáčkách, všichni se střídali jakoby šlo o opravdové představení, občas někdo něco spletl, ale nebylo divu. Růženka nebyla zatím dokonale nacvičená. V polovině představení nastoupila May se Sorou na hrazdy a sváděly spolu docela krutý boj, obě dvě se snažily opravdu vyniknout a to byl možná kámen úrazu. Při skoku na jinou hrazdu se srazily a obě dvě padaly dolů do sítě. To by nebylo tak katastrofické, kdyby se síť na jedné straně najednou neutrhla. Sice se jejich pád trošku zbrzdil, ale při výšce ze které obě spadly to bylo téměř nic. Leon se sice chtěl zhoupnout, aby je zachytil, ale nestihl to. Padaly moc rychle. Ani na trampolíny se netrefily.
 
Celému Kaleidu se téměř zastavilo srdce. Výkřik. Dopadly.
 
Několikanásobné křupnutí se ozvalo sálem, ale to už se k nim hrnuli všichni co byli na blízku. Kalos vyběhl zavolat sanitku.
 
Leon seskočil na trampolíny a spěchal k dívkám.
 
„Žijí, obě dvě. Naštěstí,“ zkonstatoval kdosi.
 
Všichni si oddychli, ale ještě nebylo vyhráno. Obě na tom nebyly zrovna dvakrát dobře. May měla jistě zlomené obě nohy a možná nějaké žebro. Sora skončila hůř, obě dvě ruce měla zkroucené do nepříliš přirozené polohy, na jedné noze měla otevřenou zlomeninu a nabila si asi i hlavu, protože byla v bezvědomí.
 
Sanitka tu byla v okamžiku. Raněné naložili a za nimi se vydal Kalos s Leonem.
 
„Nemožné, Růženku teď můžeme zrušit a bůhví jestli se z toho Sora dostane,“ prskal Kalos a se sevřeným hrdlem se neuvěřitelnou rychlostí řítil v autě za sanitkou. Leon vedle něj jen seděl a kdoví, co se mu honilo hlavou.
 
Když dorazili, byly už obě dívky na sálech.
 
Zanedlouho dorazil i Ken.
 
„Jak jsou na tom?“ ptal se hned, ale při pohledu na Leona a Kalose pochopil, že neví.
 
Za hodinu a půl vyšel z jednoho sálu doktor.
 
„Slečna Wong bude v pořádku, má zlomené obě nohy, ale to se uzdraví během pár měsíců, žebra má v pořádku, jinak jsme nic jiného nenalezli. Nicméně slečna Naegino si u nás pobude ještě dlouho, má těžký otřes mozku, obě ruce nadvakrát zlomené a také zlomenou nohu. Žádné vnitřní zranění jsme nenašli, což je téměř zázrak. Ale bude tu muset ještě dlouho zůstat. Ale snad se uzdraví dokonale,“ informoval je.
 
Všichni tři si oddechli. Obě byly živé a obě měly vyhlídky na to, že budou úplně v pořádku. Opravdu to musel být zázrak, že zvládly pád z takové výšky.
 
„A-asi je nemůžeme vidět, že?“ zeptal se Ken, ale doktor jen zakroutil hlavou.
 
„Teď by to nebylo vhodné, stejně jsou pod vlivem narkózy a léků.“
 
„Dobře, děkujeme pane doktore,“ řekl Kalos a otočil se na Leona s Kenem.
 
„Pojďte, pojedeme do Kaleido, tady nic nezmůžeme, večer se za nimi můžete stavit.“
 
Kenovi se odtama moc nechtělo, ale nakonec souhlasil.
 
Všichni tři nastoupili do Kalosova auta a jeli do otřeseného Kaleido Stage.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

supeer

(arkela, 1. 8. 2007 2:49)

hej doufám že bude pokračování zajímá mě jak to ted všechno bude