Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. díl: Plesk!

11. 11. 2007

Druhý den ráno Rose vešla s taškou přes rameno do bruslící haly. Rozhlédla se kolem, ale nikdo nikde nebyl. Pousmála se tedy nad tím, že se jí zdařilo přijít první a sedla si na lavičku, aby si mohla obout brusle. Dnes měla mít trénink s Chrisem a tím jeho frajerským synovcem. Zapnula si lehkou klavírní skladbu a vbruslila na led.

Sledoval ji pár tmavých očí. Sledoval ji už 16 let. Den co den byla více podobná matce. Den co den byla dospělejší, krásnější..Ne, takhle nesměl uvažovat. Je přirozené, že k ní něco cítí, vždyť ji miluje jako svoji dceru. Ale krásu po matce opravdu nezapřela, dokonce ani talent a ostrý jazyk. Vychutnával si večery s ní, kdy zpestřovala svou milou přítomností jeho každodenní osamělost. Jednou dokonce, když musel zajít do školy, protože Leon nemohl, dozvěděl se od učitelky, že ve slohové práci napsala, že má dva tatínky. Zahřálo ho to u srdce. Jemu se tu pravou nikdy nepodařilo najít a dítě tudíž taktéž neměl. Ano, Rose miloval opravdu jako svojí dceru.

S obdivem sledoval, jak něžně jak z poupěte vykvétá do krásné růže. Bruslila tak ladně a lehce a se stejnou lehkostí se pohybovala i na hrazdě. Nyní mu opět předváděla, že na ledě se téměř narodila. i jeho někdy maličko bolelo, jak moc byla Adri podobná. divil se Leonovi, že to vůbec může ustát. Každý den být vedle ní a přesto vedle ní nebýt.

,,Budeš tam stát ještě dlouho?“ zasmála se Rose a dál nerušeně bruslila. Vytrhl se z přemýšlení.

,,Promiň, počítal jsem tvoje chyby,“ ušklíbl se na ni.

,,Ve svém vlastním zájmu doufám jsi nenapočítal žádnou?“ zeptala se ho ta liška a dobruslila k němu.

,,Proč v mém zájmu?“ zeptal se jí zvědav, co z ní vypadne.

,,Protože jinak bych svedla všechno na to, že jsem se to naučila od tebe!“ zasmála se a přes mantinel ho krátce objala.

,,Děsně vtipný, hvězdo,“ ušklíbl se na ni a zamířil za ní na led.

,,Neříkej mi tak! Připomínáš mi toho....vrr!“ vypěnila Rose a skočila si složitý skok pro uvolnění.

,,Kde vůbec je? Už tu měl být, domluvili jsme se, že přijde před tebou,“ rozhlížel se Chris kolem. Rose po něm hodila vražedný pohled.

,,To se ptáš mě?“ zeptala se ho lehce jedovatě a naštvaně.

,,No jo, promiň, cvrnkl ji do nosu, když k sobě přibruslili a začali s tréninkem.


Mezitím v tělocvičně

,,Dvě stě deset, dvě stě jedenáct...!“ Leon stál se založenýma rukama nad Jasonem a počítal mu kliky. Mladík už na sobě neměl ani tričko a kdejaká dívka by asi omdlévala, kdyby viděla jeho lesklé tělo, které zdobily nemalá a nyní velmi namáhané svaly.

,,Tři sta!“ řekl trenér mučitel a zamířil si pro věci. Jason okamžitě spadl udýchaný na zem a popadal dech. Poté se zvedl a chtěl zamířit pryč.

,,Neřekl jsem ti, že můžeš odejít,“ slyšel za sebou pouze. Zatnul pěsti, zvedl oči v sloup a otočil se zpět.

,,Dvacet točitých skoků nakonec,“ kývl Leon k točité hrazdě.

,,Už jsem měl být na tréninku s Chrisem a Rose!“ bránil se, ovšem když spatřil jeho antarkticky ledový výraz, vydal se na hrazdu. Při šplhání na žebříku přemýšlel, jestli se mu Leon nemstí za to, co si dovolil na tu princezničku a všemi nesnesitelně hýčkanou Rose. Což o to, byla to fakt kočka, ale nosánek jí rostl krapet nahoru. Ostatně se moc nedivil, když spatřil, jak ji tu všichni brání a chválí a kdovíco ještě.

,,Ten byl špatný! Na vrch si dáš pět navíc!“ slyšel zdola, když se jen tak tak chytil hrazdy. Tiše zaúpěl a přemýšlel, jak krásně by se po Leonovi házel kombajn.


Po půl hodině došel Jason uřícený do bruslící haly. Tričko přehozené přes rameno a stále ještě lesklí ze sprchy, kterou si dal před chvílí.

Zavřel za sebou dveře a zůstal nepovšimnut, jelikož jeho strýc bruslil s tou holkou. Přeci jen musel uznat, že jim to spolu šlo a že měla talent. Ušklíbl se. Že by jí strejda bránil ještě z jiného důvodu?

,,Kdes byl?“ zeptal se ho přísně, když dobruslili.

,,Promiň, Leon mi dal do těla,“ bránil se a nandával si brusle. Rose se uchechtla a vrátila se k bruslení.

,,Tak abys nevychladl, si můžeš dát dvacet koleček po kluzišti!“ zavelel mu Chris a opřel se o mantinel a sledoval Rose, kterou občas v něčem poupravil. Jason zatnul pěsti a vbruslil na led. Jak brzo zjistil, základy bruslení z páté třídy mu opravdu stačit nebudou, což Rose způsobovalo ohromnou radost.

,,Co jsem Kalosovi udělala?“ zeptala se pobaveně Chrise, když se Jason už po sedmé učil neúspěšně jeden skok.

,,Zrovna mi to neulehčuješ. Mohla by ses aspoň snažit mu pomoct,“ podíval se na ni Chris vychovatelsky. Povzdechla si.

,,Nohy dej víc od sebe! Ruce k tělu!“ zakřikla na Jasona a dobruslila k němu, poté mu tělo vytesala do požadované polohy.

,,Jdeš na to nějak hrr, zlato,“ neodpustil si Jason. Plesk. Poté už jen viděl, jak Rose bruslí opět k mantinelu. Chris si povzdychl.

,,Tak a vy dva! Oba toho necháte! Je to jasné? To se týká zejména tebe Jasone!“ podíval se jeho strýc na něj přísně. Mladík dal jen oči v sloup.

,,Předvedeme ti s Rose, co se musíš během dvou dnů naučit a poté to s ní budeš bruslit ty,“ dopověděl Chris a prosebně se podíval na lehce uraženou Rose. Ta se nechala obměkčit a dobruslila za ním. Poté Jason sledoval jejich excelentní výstup. Když spatřil ty nebezpečné kousky plné vroucí vášně, napadlo ho, že by bylo dobré si přečíst scénář, který má hrát. Třeba to nebude až taková nuda, jakou předpokládal.


,,Špatně!“ ozvala se už po sté Rose, když se mu opět jeden kousek nezdařil.

,,Zase špatně!“ po sto padesáté.

,,Opět špatně!“ po sto osmdesáté.

,,Vzbuď mě, až se mu to podaří,“ zívla Rose a lehla si na lavičku.

,,Dej si pauzu. Pro něco si skočím,“ kývl na něj Chris a zamířil pryč. Jason ale nepolevoval. Chtěl ukázat. Už ho omrzely ty narážky Rose o tom, že je neschopný a podobně. Pohled mu utkvěl na té dívce. Vypadala najednou tak křehce a zranitelně ze spánku. Její vyspělý hrudník se chvěl pod mírnými nádech a výdechy. Pramen divokých vlasů jí spadl do obličeje. Dlouhé černé řasy se jí lehce chvěly. Čím to? Čím to, že tak divoká dívka s ostrým jazykem a pěstmi, vypadala teď jako anděl? Pousmál se. Trošku ho možná zamrzelo, jak se k ní první den choval. Nicméně se nemohl litovat věčně, jelikož se každou chvílí mohl vrátit Chris. Dal se tedy opět do trénování.

Rose se lehce protáhla a sedla si. Promnula si oči a poté si uvědomila, kde je a že tu není sama. Rozhlédla se kolem, ale Chris nikde nebyl. Na ledě byl jen Jason. Chvíli ho pozorovala a zatajil se jí dech. Už to měl. Poslední prvek z té sestavy. Hluboce dýchal a leskl se potem. Musel opravdu dřít po celou dobu, co spala. Vkročila za ním na led.

,,Zkusíme si to?“ zeptala se ho. Otočil se za ní.

,,Už jsi vzhůru? Jo, klidně,“ pousmál se. Vrátila mu velmi drobný úsměv, ale spatřil ho na její tváři. Její oči se usmívaly a ústa jen tak nepatrně, koutky lehce zdvihnuté. Z toho drobného úsměvu sálalo ohromné kouzlo. Lehce oněměl. Dala si jeho levou ruku kolem pasu, přetočila se, zaklonila a pravou se ho chytila za rameno. Téměř se zachvěl, pod jejími lehkými a jemnými doteky. Skoro zapomněl, co má teď dělat.

Chris vkročil do haly jen tiše a velmi ohromen. Tušil, že ti dva jen přeci spolu budou vycházet a bud ejim to v páru klapat. Na ledě jim to šlo tedy zatím výborně. Opřel se o dveře a dal si ruce do kapes. Náhle se ovšem ozvalo zase plesknutí a za chvíli si už Rose sundávala brusle. Chris si povzdechl. Věděl, že se nemá ještě radovat předčasně.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ale ale :D

(LAO - Akoušek, 17. 11. 2007 13:27)

Tady se nám něco rýsuje :D

jůůů :D

(Elleanor, 14. 11. 2007 17:45)

Asi se už budu opakovat, ale tohle je prostě úžasný :D musím říct, že mě to baví víc a víc :D Prostě - Jason i Rose jsou takoví tvrdohlaví a ten jejich humor - nepřekonatelný :D Prostě mazec :D A ty hlášky :D Já si je nestačila všechny zapisovat, ale pobavila jsem se u nich náramně :D Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál :) Jako já chci nějaký zvrat :D Jen nevím jaký - ale rozhodně se těším na Jasonův humor - ten mě prostě dostává úplně do kolen - prostě typický kluk :D Nevím jak to říct, ale je to prostě úúúúúžasný :D Bommbaa :D Fakt mazec - šikulka :)) Jednou z tebe bude úžasná spisovatelka :D A víš, co by sis měla přát na vánoce? :D tak tunu propisek, aby ti vystačily na všechny ty podpisy, co od tebe budou ostatní chtít :D uáááá, no, už mlčím :D Ale prostě náááádherný - fakt úžasné díly :)) Mám pocit, že se úplně překonáváš - skvělýýýý :)))

nevím

(Arkela, 13. 11. 2007 16:05)

jak ti to mám pořád dokola chválit. :) Nj ta moje malá slovní zásoba :D
Je to moc pěkný ten kombajn mě dostal vlastně u posledních dvou pokráček sem se často smála.
Píšeš moc krásně a myslím si že by ti jakýkoli spisovatel mohl závbidět.
jen tak dál a těším se na pokráááčko

Supééééééééé :D

(Herwen, 13. 11. 2007 7:21)

Úplně úžasné a dala si tam hezky i ten kombajn ():) chci další mamíííííííí:O**** :D

:D :D

(tyyny, 12. 11. 2007 19:52)

Ten název je nej :D moc moc pěkná :) a přidávám se: jááá cííí pokráááčko :D

:) ......

(Samííí, 12. 11. 2007 18:44)

Kašli na nějakou literaturu a knížku =) naprosto užasné, nečekaně =)

pěkné!!!!

(Sora, 12. 11. 2007 17:26)

Pěkné další další ať je co nejdřív plosím plosím!!!!Jinak je to mocinky pěkné pěkně píšeš!!!!:)

já toho JASONA ..

(Nime, 11. 11. 2007 21:44)

začínám mít v oblibě*čertíky* hehe je to fakt bezva kluk :),ale myslím si,že Leon a ani Chris mu ji nedají tak snadno...:P supeeer pokráčko^.~