Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. díl: Omyl?

29. 9. 2007
15

Během následujících dnů pocítili všichni v Kaleidu změnu. Pryč byly časy nevraživosti a slovních soubojů mezi Adrianet a Leonem a naopak nová dvojice je naplnila pohodou a štěstím a práce teď opravdu všechny bavila. Leonův chlad za těch pár dnů maličko roztál a Adrianet krapek zmoudřela a tak pár, o kterém kdybyste před měsícem a půl někomu řekli, že se do sebe zamilují a budou spolu, tak by se vám vysmál, tento pár byl nyní dokonalost sama. Každé jejich vystoupení byl skvost, každé bylo originální a nezapomenutelné. Adrianet navíc přibyla dětská vystoupení a Leon se milerád chodil na každé dívat. Od jejího prvního kroku do tohoto cirkusu uplynul přesně měsíc a půl.

,,Není na to připravená! Atmosféra na festivalu jí může silně ohrozit! Kalosi pošli tam za nás někoho jiného, prosím!“ Adrianet zrovna mířila do šéfovny, ale slyšela z ní rázný Leonův hlas. Chvíli stála za dveřmi potom hlasitě zaklepala a na vyzvání vešla dovnitř.

,,Přál jste si něco Kalosi?“ zeptala se Adrianet, jakmile vkročila do šéfovny. Po místnosti přecházel Leon, který se zastavil u okna, v křesle seděla May.

,,Ano. Jistě si někdy slyšela o Pařížském festivalu akrobacie. Koná se za týden a já tam chci poslat tebe s Leonem. Minulý vyhrál Leon s May a každý rok má výherní dvojice pozvánku pro jiné. Tu Leonovu tudíž máte vy dva a jestli May se chce s někým účastnit nebo ji někomu věnovat, ponechám na ní,“ spustil Kalos a prohlížel si jí přes své černé brýle.

,,Festival? No….,“ Adrianet nevěděla co říct. Tohle jí krapek vyrazilo dech. Před měsícem a půl neuměla nic a teď by měla soutěžit s jinými mistry v oboru?

,,Nebuď blázen, tohle je tvá příležitost Adri!“ ujala se slova rázně May. Leon mlčel a s rukama v kapsách se díval z okna. Nesouhlas z něj přímo číšil.

,,Já…tak dobře…,“ souhlasila nakonec Adri a mírně sešlá odešla.

,,Je to postavené na hlavu,“ začal znovu Leon.

,,Je to silná dívka Leone. Silnější než Sora. Chápu, že z citových důvodů máš o ní strach, ale sám víš, že tohle je pro ní zkouška a jestli uspěje, pak už jí na cestě ke hvězdám nic nezadrží. Můžete jít,“ dokončil rozhovor Kalos a May s Leonem odešli.

Leon zamířil na dětské vystoupení. Pozoroval Adrianet z dálky. Což o to talent měla i naději na výhru, ale trápilo ho něco jiného. Bál se toho, co se o něm dozví na festivalu. Bál se, že ji ztratí. Rok co rok to bylo to samé. Urážky, posměšky, přezdívky z níž se hlavně chytl Bůh smrti. Všichni v něm viděli tyrana, co ničil jednu svou partnerku za druhou. Ale teď byl jiný, změnil se. Před ostatními ji uchrání…ale uchrání ji před sebou? Adrianet Renawalti, dívka co se během chvilky vypracovala na přední místo v Kaleidu a získala si srdce diváků. To byla další věc, co ho trápila. Co se stane, až se za měsíc a půl vrátí Sora? Bylo jasné, že jí Kalos vrátí hlavní role, publikum jí přeci jen mělo radši než Adrianet, na kterou se někteří přece jen dívali na tu špatnou, co vzala místo jejich hvězdě. Zamračil se. Nezasloužila si to, trénovala tvrdě stejně jako Sora. Podávala výkony stejně dobré, ač úplně jiné. Její stávající místo jí mohlo zůstat jen v případě, že spolu vyhrají festival.

,,Co tak zamyšleně?“ otázala se Adri, která právě seběhla do zákulisí, byl konec představení. Podíval se na ní. Pro ten její zářivý úsměv by udělal vše.

,,To nic myško,“ řekl a objal jí. Už teď jí chtěl ochránit před zlem festivalu. Čekají na ně intriky, pomluvy, nekalosti a mnohdy i nespravedlnost, ale on ji ochrání i kdyby měl za to dát život. Jako jeho sestra….

O dva dny později už seděli v letadle. Za hodinu měli být v Paříži a Adrianet se opravdu těšila. Vždycky si přála jí vidět. Zatím byl výhled z okna jen na oblaka, která ovšem byla naprosto fascinující. Podívala se vedle sebe na Leona. Usnul. Pousmála se, ve spánku vypadal tak nevinně, ale častokrát smutně. Pořád ho trápily zlé sny z jeho minulosti. Mírně zpochmurněla a stiskla jeho ruku o něco pevněji. Pousmál se.

Před nimi seděly May s Rossetou. Druhá ze zmiňovaných dívek byla nervózní, vždyť měla být na festivalu nejmladší. Před těmi dvěmi seděl koktající Ken a rozesmátá Sora, kteří jeli jako doprovod.

Leon jí obtočil ruku kolem pasu a přitiskl si jí k sobě. Pousmála se a přitulila se k němu. I ze spaní měl sklony jí ochraňovat. Adri měla smíšené pocity z následujících dnů. Po pravdě trochu panikařila, ten tajnůstkář jí neřekl ani slovo o číslu, které budou trénovat až na místě. Navíc budou spolu na pokoji, tak jí trápili ještě jiné obavy. A k tomu všemu tu byl strach o Leona. V Paříži vyrůstal a nemá na ni zrovna růžové vzpomínky. K tomu festival a jeho sestra, která na něm zahynula….

Pevně se k němu přitiskla.

,,Copak je myško?“ otázal se s mírným úsměvem rozespale.

,,Nic, spinkej dál princi..“

Když došli před budovu festivalu, kde byl i hotel pro účastníky, Leon se trochu zarazil. Adrianet se na něj ale povzbudivě usmála, stiskla jeho ruku o něco pevněji a tak vešli dovnitř. V hale bylo nejdřív rušno, ale po pár vteřinách co vešli, se rozeznělo okamžité ticho. Všichni přítomní si je prohlíželi. Leon ani na chvilku nezaváhal a s Adrianet po boku šli ohlásit jejich přijezd. Adri stála pár kroků dál, zatímco on mluvil s organizátory plynulou francouzštinou.

,,Vidím, že nám Ledový král trochu roztál,“ pravil škodolibý ženský hlas za zády Adrianet. Dívka to ignorovala.

,,Chudák holka, dávám jí tak den, co ty?“ pravil druhý škodolibý dívčí hlas.

,,Já tak tři hodiny..Bůh smrti nikdy nezklamal,“ odpověděla první žena. Urážky na sebe Adri snesla, ale na Leona ani náhodou. Otočila se k nim. Obě byly o něco starší, tak v Leonově věku. To jí ale na sebedůvěře neubralo.

,,O co vám jde?“ zeptala se s ledovým výrazem, který se naučila od Leona.

,,Ale notak děvče, myslíme to s tebou dobře. Pokud je ti život drahý, myslíme, že by byl nejlepší nápad, kdyby ses sebrala a odjela pěkně domů jako hodná holčička,“ řekla jízlivě ta první, co měla krátké rezavé kudrnaté mikádo a ve vlasech čelenku. Adrianet nasadila svůj zářivý úsměv. Všichni je sledovali. Leon se otočil, měl vše už vyřízené. Pohled se mu ani trochu nelíbil. Adrianet se ujaly jeho dvě bývalé partnerky.

,,Děkuji vám za péči, je to od vás opravdu laskavé,“ řekla se zářivým úsměvem Adrianet. Ženy byl zmatené.

,,Smím vás jako odměnu za vaši péči na něco pozvat? Třeba na specialitu z mochomůrek? Podávanou na mořském dně? Ach ano, jen taková maličkost, u nohou budete mít asi kovadlinu, ale toho si vůbec nevšímejte,“ řekla s tím klidným úsměvem. Několik přítomných vyprsklo smíchy a i Leon se pousmál.

,,Pojď, nechme jí být,“ řekla ta druhá, ale ta první jí zarazila.

,,Podívej, holčičko-,“ spustila ta první.

,,Ne ty podívej, možná jsi špičková akrobatka a vyhráváš jednu cenu za druhou a všichni se před tebou třesou, ale to ti ještě nedává právo hodnotit lidi podle jejich minulosti. Mám pro tebe totiž novinku, lidi se mění. Moc dobře vím, proč se mě snažíš varovat a tímto říkám rovnou všem, že si můžou ušetřit práci. Já totiž znám Leona jaký je teď a to mi stačí na to, abych mu věřila,“ dokončila Adrianet a otočila se ke zmiňovanému.

,,Jdeme?“ pousmál se přikývl.

,,Díky,“ řekl Leon, když byli na pokoji.

,,Nemáš zač…úplně mě naštvaly, měla jsem co dělat, abych jim neliskla….kdo si sakra myslí, že jsou?“ zeptala se lehce naštvaně a rovnala si věci z kufru do skříně.

,,Moje bývalé partnerky…,“ řekl Leon a sledoval koutkem oka, jak zareaguje.

,,Aha..kdy půjdeme trénovat?“ změnila téma bleskově.

,,Až zítra, dneska mám pro tebe večer překvapení, odpověděl a přistoupil k Adrianet zezadu, aby jí objal a políbil na krk.

,,Překvapení?“ zeptala se lehce omámená. Ucítila přikývnutí.

,,Noční Paříž,“ odpověděl po chvíli. Adri se rozzářila a otočila se k němu.

,,Rozmazluješ mě,“ řekla s úsměvem a vtiskla mu polibek na rty. Po té do něj strčila, aby spadl na postel a natáhla se přes něj pro telefon, který právě zazvonil. Jenže jí Leon strhnul na sebe a telefon vzal on. Mezitím ho Adrianet celkem úspěšně rozptylovala polibky na krku.

,,Kdo to byl?“ zeptala se, když zavěsil.

,,Nikdo, kým by sis musela trápit hlavinku….nějaký omyl či co,“ odpověděl jí a vtiskl jí na rty dlouhý polibek, aby jí ujistil. Ovšem ten chlápek se mu ani přinejmenším nelíbil. Zdálo se mu, že má v angličtině stejný přízvuk jako Adrianet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

súúúúúúúúúúúúpééér

(Arkela, 1. 10. 2007 23:56)

Adri já ani nevím co už psát tohle sice bylo krátký ale i tak to bylo moooooc pěkný,povedlo se ti to...
Jak ty dvě zaskočila... super...těším se na pokráčko....jsi nej adri

jééé =)

(Kalir, 1. 10. 2007 15:10)

jééééééé =D já chci takyyyyy nočnííí Paříííííž =D A ta věta....Lidi se mění =D si zas budu pamatovat dolouuuuuh oXD ale škoda že jim neliskla =D minimálně za tu holčičku =DDDDD potřebovaly by trochu pocuhat peříška XD hřebínek jim už trochu srazila XDDD ale ¨klidně mohla víc XDDDD se divím že vydržela být až takhle slušná XDDDDD a ještě jim chce vařut XDDDDDDDD a hledat jvůli nim hřibyyyyy XDDDD i když...mochomůrek je výždycky moc XDDDD to mi věřte XD zlušenost XD

Jak jinak mno :-P Mno prostě Úžasné

(Herwen, 30. 9. 2007 22:00)

"Překvapivě" Úžasné :D. Netrpělivě vždycky čekám na pokráčka. sl.Adri je to super ;)

hehe

(Nimeeeee, 30. 9. 2007 9:59)

hehe doufám,že si pamatuješ moji přezdívku a jesti ne tak neváááá jinak Leon je prostě božský a jsem velice ráda,že jsi o5 naše stará Adri^^ Gambatte

Nic jiného než Wuáw

(Jaheira, 29. 9. 2007 23:20)

:D heh bomba jak cyp:D ale čím dál tím víc romatyčné to je:D ale kraťičké to byló. Ale stejně uplně dělo. A ci další a další a další pokračování O:)a eče klidně další a další:D

dodatek :D

(Elleanor, 29. 9. 2007 19:58)

V samém zápalu psaní komentáře jsem zapomněla dodat, že tentokrát je to ještě víc strhující - hlavně ten konec ... by mě taky zajímalo, o koho se to na tom konci jedná :D

žůůůžo :)

(Elleanor, 29. 9. 2007 19:56)

Páni, tak rychle další povídka - to je perfektní :) Musím říct, že ta scéna, kdy Adri vynadala těm holkám byla naprosto dokonalá :D A vůbec celý tento díl byl naprosto úžasný :) Musím říct, že každým dílem se jen a jen zlepšuješ :) Stále máš nápady na děj, nikdy nechybí ani scéna pro zasmání, vždy je to emocionální, až za srdce beroucí :) Jestliže budeš tímto temptem psaní pokračovat, tak se další spisovatelé mohou opravdu třást, jaká nová spisovatelka jim přichází jako konkurence ;)

achojky

(Andy, 29. 9. 2007 19:50)

tak poctivě píšu..je to moc pěkný a vydařený....a zajímalo by mě co je to zas za chlapa,co je otravuje...už se těšim na pokráčko..;-)