Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. díl: Kráska a zvíře

25. 10. 2007

Leon zabouchl za sebou dveře šatny a byl absolutně nepříčetný. Chris mu právě řekl o tom, čeho byl svědkem na pláži a i to, proč Juri nepřišel dnes do práce. Byl mu vděčný, ukázal se jako opravdový přítel.  Leon byl zuřivostí bez sebe. Zprvu chtěl ihned jet za Jurim a jeho obličej ještě vylepšit, ale napadlo ho něco jiného. Na něčem se s Chrisem domluvili.

 

,,Stalo se něco?“ zeptala se ho Adri na obědě.

,,Ne, nic, proč?“ zeptal se svého anděla.

,,Já jen, že už tu deset minut sedíš a díváš se do prázdna.“ Pípla Adri a ustaraně si ho prohlédla. Usmál se a pohladil ji po tváři místo odpovědi.

,,Neboj.“ Uklidnil jí a dal se do jídla. –Všechno bude dobré- řekl si ještě pro sebe.

 

Po obědě Kalos zavolal Chrise s Adri do ředitelny.

,,Takže máme tu problém. Kvůli Jurimu nemůžeme odložit premiéru, to dá rozum,“ spustil šéf místo pozdravu, když vešli dovnitř.

,,Ale já nemůžu trénovat partnerská čísla bez partnera…“ namítla Adri, ale Kalos jí umlčel jedním pohledem.

,,To moc dobře vím. Chris bude hrát roli Zvířete a Juri jak se vrátí, tak si vezme Chrisovu roli. Nějaké námitky?“ otázal se Kalos, ačkoliv bylo absolutně jasné, že by je stejně ignoroval.

,,Absolutně ne, pane.“ Usmála se Adri a spolu s Chrisem odešli rovnou na led.

,,Je to paráda, s tebou mi to půjde mnohem líp,“ usmála se Adri, zatímco si zavazovala brusle.

,,Jo, musím uznat, že Kečos nemá hlavu jenom plnou kečupu.“ Souhlasil Chris. ,,Možná mu začnu říkat i správným jménem!“ vykřikl vítězoslavně, načež se Adri rozesmála.

,,Poslední na ledě je červama prolezlá škatule!“ vykřikl Chris a hnal se na led. Adri se už zvedala, ale lehce se jí zamotala hlava.

,,Je ti něco?“ zeptal se, když se otočil a spatřil její zakolísání.

,,To je dobrý,“ mávla nad tím rukou a zamířila na led.

 

Leon šel zrovna chodbou kolem jeviště a uslyšel od tam svižnou jazzovou hudbu ve stylu dvacátých, třicátývh let. Podivil se na tímto nevídaným úkazem a zamířil se tam podívat. Když spatřil Chrise s Adri jak dovádím na ledě, musel se lehce pousmát. Na těch dvou bylo vidět, že jim sebevětší pauza nijak neuškodila a pořád jsou stejně sehraní a ztřeštění. Při jednom kousku dokonce zatrnulo i jemu, když Chris vyhodil Adri do vzduchu, ta mezitím provedla složitý skok ve výši a on shrbený pod ní projel. Stačila jedna chyba a dopadlo by to strašlivě. Leon už trochu chápal, proč mu Kalos nedovolil s Adri v této hře vystupovat. Podobných kousků tam bylo spousty a dělalo by jim to problémy stejně, jako když se Adri tehdy nedovedla ze strachu o něj naučit ten společný točitý skok. Leona to sice trochu mrzelo, ale na druhou věděl, že Adri je v dobrých rukou a nemusí se o ni bát. Ostatně s Chrisem byly opravdu sehraná dvojka, jak se tomu ostatně mohl přesvědčit momentálně na vlastní oči, když je pozoroval, jak v absolutní synchronizaci vyskočili na hrazdy.

,,Nemáš nic lepšího na práci?“ ozvala se Adri se smíchem z hrazdy.

,,Co by mohlo být důležitější?“ oplatil jí Leon.

,,Cokoliv, při čem mě nerozptyluješ a neohrožuješ tak výstup.“ Vyčetla mu s úsměvem a s přesností proskočila kruhovou hrazdou a v otáčkách se svezla po stuze na hrazdu s Chrisem.

,,Adri, co je s tebou?“ zeptal se vážně Chris své partnerky, když ji musel chytit, aby nespadla z hrazdy.

,,Nic to není.“ Odpověděla lehce malátná a spadla na trampolínu a z té se poté odrazila na led. Zamířila k mantinelům a poté si už na lavečce sundávala brusle.

,,Adri nelži. To už je podruhé, co se ti dnes takhle zamotala hlava.“ Řekl Chris přísně. Leon zpozorněl a došel k nim.

,,Děje se něco?“ zeptal se mladíka.

,,Nic se neděje, jen mám nízký tlak, to je celé,“ odpověděla dívka místo něj a s bruslemi v náručí vstala. Chris dal oči v sloup a šel si sám trénovat na led, zatímco Leon zamířil za Adri.

 

O dva týdny později

Leon se probral s prvními slunečními paprsky a jako první mu utkvěl pohled na Adri. Dívka ležela zády k němu a tak opatrně vstal a začal se chystat do práce. Dnes měli mít se Sorou vystoupení Krásky a Zvířete, s Adri a Chrisem se střídají ob den, jen středy mají oba páry volné. Kalos si s obsazením opět trochu pohrál, takže jemu nebude soupeřem Juri, ale Thomas, což byl tři roky starý člen Kaleida. Musel uznat, že Kalos udělal napůl moudré rozhodnutí. Kdyby totiž měl bojovat s Jurim, asi by ho zabil. Vzpomněl si na svou dohodu s Chrisem a jak nakonec dopadla. V den premiéry Adri a Chrise totiž udělali s Chrisem malý čenž.

-Christian se vyšvihl nahoru do zákulisí, kde byl už připravený Leon. Měla následovat scéna, kdy Zvíře bojuje se ctitelem Krásky. Vyměnili si povzbudivé pohledy a poté Francouz skočil na scénu. V hledišti to trochu zašumělo. Leon měl sice na sobě masku Zvířete, ale přeci jen neměl černé krátké vlasy.

,,Leone..Co to má znamenat?!“ sykl Juri, když byli v zápalu boje k sobě blízko.

,,Řekněme, že mi dal Chris menší šanci ti něco oplatit.“ Odpověděl mu a prosekl mu mečem látku na rameni. Juri se vystrašeně podíval. Publikum ani nedýchalo, byl to souboj tělo na tělo.

,,Ještě se k ní přiblížíš, jen na milimetr a skončils!“ řekl výhružně Leon, poté blesklo světlo a na jeho místě stál Chris, se kterým vystrašený Juri dohrál představení. –

Kalos tehdy ani Leonovi nic neřekl. Velký šéf totiž vidí všude a tak i on se dozvěděl o všem, co se týkalo tohoto incidentu a Juri dostal podmínku. Ještě jednou s ním bude problém a poletí.

Když se vrátil z koupelny, Adri ležela schoulená k jeho přikrývce a připomínala mu tak trošku kotě nebo malé dítě. Usmál se a políbil ji do vlasů. Pohlédl ještě ke stolu, který byl plný papírů k svatebním přípravám. Nakonec se rozhodli na termínu, který byl za pouhé tři týdny. Leon se těšil jak dítě na Vánoce. Konečně bude jen a jen jeho.

Uchopil tužku a pár čarami jí na kousek papírku napsal, že má snídani v ledničce a že už musel na trénink. Poté ji ještě jednou políbil do vlasů a pak odešel.

Kráčel zrovna chodbou v Kaleidu, když k němu přiběhl rozjívený Ken.

,,Co se stalo?“ zeptal s eho klidně Francouz.

,,Sora onemocněla. Má vysoké horečky. Kalos nařídil, aby ji zastupovala po týden Adrianet.“ Sípal Ken udýchaně.

,,Jdu pro ni.“ Leon se otočil na podpatku a zamířil zpět do jejich bytu. Teď už jejich, jelikož tam Adri před třemi dny nastěhoval.  

 

Vystoupení bez větších obtíží odehráli. Leon s Adrianet domu dovedli dát hloubku, jak si totiž každý v duchu uvědomil, byli to oni. Stejně, jako Kráska a Zvíře hledali k sobě cestu, hledali ji k sobě kdysi dávno i oni. A na konci se Zvíře díky krásce proměnilo v lepšího člověka. A publikem jejich vcítění do role náležitě ocenilo. 

,,Bylo to úžasné s Tebou zase vystupovat,“ pravil Leon k Adri, když šli chodbou k šatnám. Zničehonic se ho chytla.

,,Je ti něco?“ zeptal se, když spatřil její křídově bílou barvu.

,,Ne to je dobrý…asi mě jen zlobí ten tlak.“ Uklidnila ho a šla dál.

 

Druhý den se Leon probudil a Adri v posteli už nebyla. Podivil se tomuto nečekanému úkazu, vždy si byl jistý, že kdyby existovalo mistrovství světa ve spaní, shrábla by všechny medaile. Šel tedy na trénink doufaje, že ji tam potká. Tak se ovšem nestalo.

,,Kalosi neviděl si…“ Spustil Leon, když vrazil do šéfovny, ovšem ale se zarazil, jelikož jeho snoubenka seděla v křesla u stolu se spokojeným úsměvem a evidentně něco domlouvala s Kalosem. Ten se usmíval taky.

,,Asi se budu bát.“ Dostal ze sebe Francouz šokován pohledem na usmívajícího se Kalose.

,,To bys měl.“ Pravil šéf s cukajícími koutky. Adri zadržovala smích.

,,Čemu se vy dva smějete?“ zeptal se Leon stále šokován tomu úkazu.

,,Ale ničemu. Adri můžeš jít, jsme tedy domluveni. Ještě o tom řekni Soře, až ji někde potkáš. Dám týdenní volno pro opravdu hrazd.“ Pravil šéf se stále potlačovaným smíchem a začetl se do nějakých papírů. Dívka vstala, vzala Leona za ruku a odvedla ho z šéfovny.

,,Co se děje?“ zeptal se lehce vyděšeně. Kalose viděl se smát jen párkrát a pokaždé to nevěštilo nic dobrého. Adri si vychutnávala jeho zmatení.

,,Miláčku, mohl bys jít vyřídit něco Soře? Musím jít něco zařídit.“ Pravila dívka opatrně.

,,Jistě, co potřebuješ?“

..Řekni jí prosím tě, že Kalos dává týdenní volno a poté jí dal moje role v Krásce.“ Řekla absolutně klidně. ,,A ještě jí prosím vyřiď, že je to holka.“ Dodala vesel po chvíli.

Leon se zastavil.

,,Copak?“ otočila s ke němu Adri s čertíčky v očích. Leon se rozzářil jak Vánoční stromeček při adventu na Václaváku. Klekl na kolena a objal Adri kolem pasu. Dívka se usmála a pohladila ho ve vlasech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

juviiii

(Samííí, 28. 10. 2007 12:24)

ty jo, to je užasný, budou mít holčičku.....malou Adrianetku :)

Supééééééééééééééér

(Herwen, 27. 10. 2007 16:13)

Je to úžasné :D Chrisík taky válel a maj holku superní, takže bude další hvězda Kaleida :D. Jdu přečíst pokráčka ;)

Wau

(Arkela, 27. 10. 2007 0:15)

tak mě zase dostal Chris s tím Kečosem že nemá v hlavě jen kečup nebo jak to bylo :D ... to nemělo chybu...A hned sem si myslela že Adri čeká miminko.
A taky pěkný bylo jak Leon řek ASI SE BUDU BÁT. to sem nemohla...je to fakt úplně skvělej díl . Jen tak dál Adri si skvělá

tak už jsou 3!!!!

(Nime, 26. 10. 2007 11:07)

hehe nejdřív mi nesedělo proč je aDRI TAK MALÁTNÁ..ale pak jsem to pochopila.Ikdyž číst si větu a vyřid ji že jeto holka jsem musela číst tak 5x abych ji pochopila.xDDDD myslela jsem že sora neví,že má hrát holku,ale to je tím že to čtu takhle brzo..

:D:D:D:D:D:D

(Elleanor, 26. 10. 2007 9:58)

+smíchy se klátí pod stolem :D:D:D:D+
Téééda, musím říct, že je úžasné se takhle po ránu zasmát :D Asi by bylo zbytečné tu vypisovat všechny ty úžasné hlášky, protože jich je prostě moooc :D To je prostě úžasné, jak dokážeš takhle psát - to snad ani není možný :D
A já věděla, že to nebude jen nízký tlak :D:D tak miminko - jůůů :D To bude žůůůůžo :D
Báječný díl - myslím, že patří mezi ty nej nej nejlepší a nejvytuněnější :)) :D