Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. díl: Mlha..

1. 10. 2007

Venku bylo pochmurno, mlhavo a pršelo.  Adrianet byla napjatá, oblékala si cvičky a poté zamířila do tělocvičny, kdy měl probíhat konkurz mezi ní a Sorou,  z kterého popravdě řečeno neměla dobrý pocit. Hlavní roli hrála kdysi dávno v pravěku, navíc na hrazdách opět ztratila celkem jistotu a ač Leon jí neřekl nic, sama poznala, že má stejný názor a jen mlčí, aby se jí nedotkl. K tomu Sora byla její kamarádka a nechtěla s ní soupeřit, ale pakliže chtěla být zase na jevišti po boku muže svých snů, nic jiného jí nezbývalo. Došla k tělocvičně. Na dveře byl připevněn vzkaz: Konkurz byl přesunut na jeviště.

Podivila se náhlé změně a zamířila tedy daným směrem. Došla tam a nestačila se divit. Bylo tam nejmíň 20 lidí co mělo hodnotit, zbytek zvědavců. Jestli něco nepotřebovala, tak to bylo publikum po dlouhé době bez vystoupení.

,,Aaa, tady ji máme,“ spustil Juri, který zrovna mluvil se Sorou. No skvělé, ten tu chyběl, pomyslela si. Podívala se na jeviště a strnula. Led, trampolíny a hrazdy. Včera trénovala na lanech, stuhách a hrazdách. Podívala se na Leona, který se jí pohledem vyhýbal. Zamrzelo jí to. Tenhle konkurz měla předem prohraný.

,,Tak začneme! Soro, jdi na to!“ zavelel Kalos. Dívka přikývla, natáhla si brusle a vydala se na led. Ona nebruslila, ona tančila a létala. Adri polkla, na bruslích se učila, ale nikdy neprojevila dost odvahy na nich umět něco extra. Vždy se bála pádu. Jak to teď bylo absurdní, vždyť létala ve výškách a bez záchrany! I na trampolínách byla Sora vynikající o hrazdách ani nemluvě. Uměla věci, o kterých Adri snad jen snila.

Výstup Sory byl odměněn hromovým potleskem a pískáním přihlížejících akrobatů. Adri se chtělo utéct, neměla šanci. Jenže ona z boje nikdy neutíká. Navlékla si brusle, které tam byly připravené. Bylo jí jasné, že je marné se snažit o něco, co není její silnou stránkou a tak se jen trochu projala na zahřátí, snažila se hlavně předvést strhující výkon řečí těla a né trojitým axely, či jak se tomu nadává. Točité rychlé piruety zvládala, snažila se neudělat chybu. Rozjela se a kupodivu udělala jeden z těch skoků, ačkoliv jí to stálo veškeré přemáhání. Vyskočila, odrazila se od trampolíny a zamířila na hrazdy. Létala ve složitých kreacích z jedné na druhou, snažila se popsat odloučení, strach a zároveň zvědavost, jak je tomu v případě její postavy. Odrazila se švihem a vší silou od jedné vysoko rozhoupané hrazdy, aby doletěla k další. Spojila provazy v jeden a začala se točit, dokud se nesvezla k samotné hrazdě. Snažila se, ale z bruslemi na nohou to šlo obtížně. Nicméně měla ze sebe dobrý pocit, že zvládla něco, co doposud nezkoušela. Jakmile provedla jeden složitý kousek, odrazila se zpět na trampolínu, z té doletěla na led, poté provedla několik rychlých piruet na ledě na místě a nakonec ustala a uklonila se. Potlesk byl vstřícný a dokonce i celkem potěšující, ale ne bouřlivý, né jásavý, nebyl to úspěch hodné hvězdy. Něco v ní se pomalu hroutilo. Slezla z ledu, sundala si brusle a vzhlédla ke Kalosovi. Byl na odchodu.

,,Nahlas se u pomocníků,“ houkl na ní ještě, když byl u dveřích. Byla to jako facka.

,,To mi chcete říct, že mě neberte jako akrobatku? Proč?“ nechápala Adri. Podle ní ze sebe dala maximum.

,,Nemáš nadání pro toto vystoupení. Do odvolání budeš pracovat jako pomocnice. Jdi a udělej, co jsem řekl,“ zněla poslední Kalosova slova, než odešel.

,,Adri, je mi to líto, já…“ chtěla něco říct Sora, ale Adri jí zarazila. Rozběhla se ke dveřím, chtěla pryč. Nevěděla, co jí má mrzet dřív. To, že se ji snažili nachytat nebo to, že jí to Leon neřekl? To, že se na něj bude muset dívat, jak hraje zamilovaný pár s jinou? To že nebude stát na jevišti a sklízet potlesk? Nebo to, že měl Kalos možná pravdu..Nebo to, že běžela chodbou se slzami v očích a nikdo se jí nesnažil utišit…Měla pocit, že tu byla přebytečná, že byla všem ukradená.

,,O-o-omlouvám se,“ vykoktala ze sebe, když do někoho narazila. Vzhlédla. Před ní stála zjevně sympatická tmavovláska, přibližně stejně stará, byla jí i trochu podobná. V náručí měla miminko.

,,To nic, v pořádku!“ usmála se na ni zářivě dívka.

,,vážně? Není vám ani miminku nic?“

,,Ne, děkuji. Nevíte, kde bych našla Leona Oswalda?“ zeptala de ona dívka s miminkem.

,,No, půjde přesně tím směrem, odkud jsem se snažila utéct, hledejte podle slz,“ zasmála se Adri. Dívka se nejistě usmála.

,,A nebo můžete jít do jeho šatny a počkat tam a já pro něj dojdu,“ mrkla na ni Adri. Dívka přikývla.

,,Hned ho tu máte,“ řekla Adri, jakmile ji nechala v jeho šatně a šla ho najít. Vycházel zrovna z Kalosovi kanceláře, běžela k němu, aby ho stihla.

,,Leone! Počkej!“ zavolala na něj a doběhla ho.

,,Adri…mě je to ..“ spustil provinile.

,,Nenamáhaj se, budu v pohodě. V šatně na tebe čeká nějaká dívka, řekla jsem, že pro tebe dojdu,“ řekla Adri a sledovala jeho reakci.

,,Víš, že fanynky nemám rád,“ pravil lehce ledově, ale zamířil tím směrem.

Po hodině chtěla Adrianet se usmířit s Leonem a tak zamířila k šatně. Podivila se, když od tam slyšela stále hlasy jeho a té dívky. Nedalo jí to, musela poslouchat.

,,..Nemůžeš sem jen tak přijít! Měla jsi mi říct…..co mám podle tebe dělat?!“ pravil evidentně rozčílený Leon.

,,A co mám podle tebe dělat já?“ otázala se dívka a neměla daleko do pláče.

,,jsi si jistá, že je to dítě moje?“

,,No dovol…,“ Adrianet zkoprněla. Zkameněla šokem, nemohla se pohnout, nemohla dýchat, nemohla mluvit, nemohla existovat…Zeslábly jí nohy, ale měla chuť odběhnout daleko, předaleko. Co nejdál od té zrady. Bylo jí jedno kam běží, bylo jí jedno co se kolem děje….

,,Adri! ADRIIIII!!!!“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bombaaa :D

(Elleanor, 16. 10. 2007 17:28)

já nemám slov :D Ale už při těch slovech, že ta dívka byla trochu podobná Adri, ve mně něco hrklo :D Určitě ji bral Leon spíš jako - když to řeknu hnusně - "náhražku za Adri" ... no jsem zvědavá, jak se to ještě vyvrbí :)
Jinak co se týče slohu - fakt jde vidět, jak se pořád zlepšuješ :) To jak jsi popsala ten konec - strhující, nedočkavý, tajemný - skvělý ;)

he???

(Nime, 2. 10. 2007 17:10)

nějak semi nece načíst komentář u 19 díl,tak to napíšu sem...paráda jen tak dál sem měga zvědavá^^

Také šoky :D

(Herwen, 2. 10. 2007 13:22)

Takové šoky pouštět na nás nedočkavé čtenáře :D. Mno je to úžasné a naprosto nevyzpytatelné :D

XDDDD

(Kalir, 2. 10. 2007 13:09)

XDDDDDDD další peeerdaaaaa XDDDDDDD mno, páčí sa mě to =DDD Adri má talent na nenadálé dějiové zvraty XDDDDD ale za některé bych ji vraždila XDDDDD jak k tomu přijde to díťátko? XDDDDDD

pane jo

(Arkela, 2. 10. 2007 0:54)

Má drahá umělkyně opravdu tě chci zabít,protože to nevydržím do dalšího pokráčka :)
Ne neboj zabít tě nechci jen ci pokráčko plosííím moc moc moc.. tohle i na mně moc a to že takovýhle situace v příběhu zbožnuju...
No plostě těším se na další pokráčko a tenhle díl mě uplně dostal.
Si hvězda mezi spisovatelkami:)

Dodatek- Co se stalo?

(Jaheira, 1. 10. 2007 22:09)

Pódle mě:D je Leon úplně divný.Když před dvěmi lety Adri odešla, Leon zjistil , že je těhotný(něco jako Junior-ten film)no a Adri odešla, on ji to nestihl říct.Pak porodil,ale děcko dal ku svoji kamošce.Ona pak přišla a chtěla mu děcko vrátit,bo věděla,že je Adri zpátky,ale Leon nechtěl,že to bude bylbé.Adri to ale blbě pochopila a omdlela.Přitom se praštila do hlavy a vezli ji do nemocnice.Pak se probere a Leon jí vše řekne.Adri bude happy, Leon tež a o děcku nemluvě;) The end!!! :D beautiful, wright?

Jéžiš...

(Jaheira, 1. 10. 2007 21:53)

To není normální:D takové mučení:D ale drsnééé, napínák jak cyp, už aby bylo další pokračko:D... no nemám moc slov:D jen HůStééé:D